top of page
Putování po Ekvádoru fb.jpg

Putování
po Ekvádoru

dekorativní Shape
dekorativní Shape

Už nějakou dobu mě džungle volá zpět do svého náručí. Občas ji cítím v pohlazení větru, jindy přichází s kapkami deště, šustěním listí nebo v jarním zpěvu ptáků… Srdce tedy zavelelo a volání bylo vyslyšeno. Na přelomu srpna a září 2024 chystáme s kamarádem cca. 3týdenní výpravu do Ekvádoru a rozhodli jsme se tuto možnost otevřít i pro pár dalších bytostí, které v sobě nosí touhu potkat se s divokou matkou džunglí, nekonečnou svobodou andských pohoří a hlavně sami se sebou.

Na co se můžete těšit:

Navštívíme nádhernou přírodu, horské planiny v Andách, džungli v okolí Teny a několik dalších silových míst jako vodopády, teplé prameny, posvátné stromy a kameny, jezera. Výprava však nebude turistickou záležitostí. Ta nejdůležitější cesta, kterou každý z nás podnikne, bude do svého nitra.

Přijměte pozvání na cestu srdce, cestu za hlubokou moudrostí přírodních medicín a věděním amazonských a andských curanderos. Během této poutě projdeme několika očistnými ceremoniemi a seznámíme se s posvátnými rostlinami síly. Budeme nahlížet do hlubin své duše, propojovat se s matkou přírodou, léčit své tělo, mysl i srdce a budeme čerpat sílu a inspiraci pro další kroky v našich životech. Vše budeme pečlivě ukotvovat tak, abyste se měli po návratu domů o co opřít, aby se vaše vize a prožitky mohly stát pevnými základovými kameny pro vaše další bytí a zdrojem síly pro transformaci.

Základní organizační info:

Výpravu chystáme na přelom srpna a září 2024 a bude trvat přibližně 3 týdny (vše upřesníme dle zakoupených letenek).

Letenky budeme kupovat najednou pro celou skupinu a to až po předchozím setkání pro vážné zájemce, které se uskuteční DATUM BUDE UPŘESNĚNO.

Pojedeme v malé skupince, tedy budeme mít prostor sdílet a pracovat společně v průběhu celého putování. Počet členů je omezen, 6 osob (+2 průvodci).

My průvodci, zajistíme veškeré organizační záležitosti spojené s cestou tam i zpět, přesuny a ubytování na místě, ceremonie a očistné rituály, tlumočení a další program. Po celou dobu putování budeme společně pracovat, sdílet, držet prostor pro skupinu a budete mít naši podporu ve chvílích, kdy bude třeba. Po dobu cesty se z nás stane taková malá rodina.

Průvodci, organizátory všech nezbytností a společníky, vám budou: Murti a Barča :)

Bara kranio (27).jpg
_FLU3486.jpg

Přibližný program cesty:

Píšeme přibližný program, jelikož není záměrem dodržet vše za každou cenu a do puntíku. Vždy se budeme snažit ladit společnou cestu tak, aby vše plynulo v souladu s aktuálními procesy ve skupině, abychom se nemuseli nikam ve spěchu hnát za další „atrakcí“. Pokud budeme chtít, můžeme se na určitém místě zdržet déle, či nějaký bod vynechat. Pouť je primárně zaměřena na vnitřní očistnou práci, nikoliv na turistiku, a to je potřeba brát v úvahu. Avšak každý se může svobodně rozhodnout, jestli se bude konkrétního rituálu aktivně účastnit, či bude pouze přítomen v kruhu jako podpora pro ostatní členy skupiny.

 

1) Džungle

Po příletu do Quita se přesuneme do oblasti Napo kolem města Teny, kde se zdržíme delší dobu. Zde navštívíme curanderos, kteří nás provedou ceremoniemi a očistnými rituály.

Naši práci s medicínami začneme setkáním s dědečkem tabákem (zvyknete si na fakt, že původní obyvatelé smýšlí o medicínách, jako o svých předcích), který v sobě nese nekompromisní léčivou sílu. Rituál probíhá po setmění. V medicínském kruhu se pije předem připravený odvar z ceremoniálního amazonského tabáku, který spouští hlubokou očistu těla i mysli a učí hlubokému přijetí a pokoře.

Navazovat budeme ceremonií s medicínou chilli. Ta se odehrává brzy ráno. Vstává se před úsvitem a ceremonii vede většinou žena. Mamita nás zasvětí do přijímání chilli, které nám vytře do očí. Tato praktika nás propojí s vnitřní silou, se silou našeho ducha a pomůže nám postavit se hluboko uloženým strachům. A ačkoliv to může znít trošku neobvykle, věřte nám, že ráno vidíte svět zcela jinýma očima a k této vzpomínce se můžete v budoucnu kdykoliv vrátit, když budete potřebovat zdroj síly, o kterou se můžete opřít.

Několik dalších dní strávíme u Yachaka, který nás provede ceremoniemi s tradiční medicínou pralesa, babičkou Ayahuascou. S každou očistou půjdeme více do hloubky a do opravdovějšího napojení sami na sebe. Mohou přijít hluboké očistné procesy, a to jak nahlédnutí vlastních stínů, tak prohloubení lásky k nám samotným a také dotyk hluboké úcty a pokory ke všemu, co nás převyšuje.

 

2) Hory

Až se rozloučíme s džungelní oblastí Napo, pomalu se přesuneme do hor a strávíme několik dní v provincii Tungurahua v Rio Negro. Projdeme obřady potní chýše a setkáme se s medicínou San Pedro. Pobydeme v divoké Andské krajině pod štíty nezkrotných pohoří a v oblasti krásných jezer.

 

3) Silová místa, příroda

Během přesunů (ale také mezi jednotlivými obřady) je možné navštívit krásná přírodní místa, kde spočineme, necháme doznít proběhlé, budeme sdílet, či mít individuální praxi, a nebo prostě jen budeme vychutnávat přítomný okamžik.

Příprava na cestu:

Před cestou samotnou uspořádáme společné setkání, kde se navzájem poznáme, povíme si vše potřebné ohledně organizace, vybavení, diet a toho, co můžeme od cesty očekávat. A také dostanete důležitá doporučení, jak se na cestu každý může osobně připravovat.

Čeká nás cesta plná intenzivní práce, a to je potřeba mít plně ve vědomí. Usnadní nám to všem život ve chvílích, kdy příjdou náročnější situace a osobní procesy ke zpracování, či konfrontace s diskomfortem pobytu v džugli a v horách, kde je vše, oproti našim běžným standardům, velmi jednoduše zařízeno. Nečekejte stálé připojení na wifi ani všudypřítomný mobilní signál, či možnost si každou chvíli dobít baterie u telefonu. Luxusní koupelny a klimatizované prostory také nemáme v hledáčku. Jedeme do džungle a hor, poznávat jejich ducha a sílu se vším všudy.

Co se týče disciplíny před cestou, tak doporučujeme alespoň týden předem začít držet očistnou dietu. Dieta má 3 základní vrstvy: stravovací, sexuální a mentální.

Strava před cestou by měla být lehká, ideálně bez masa, kávy, alkoholu, cigaret, výrazně kořeněného jídla, mléčných výrobků, bez klasického cukru a sladkostí, bez prefabrikovaných a konzervovaných výrobků.

Dieta sexuální se týká jak kontaktu s partnerem/kou, tak se sebou samým. Je to z důvodů energetických, abychom byli každý co nejvíce ve své vlastní energii a zbytečně s ní před cestou neplýtvali, ba naopak ji spíše koncentrovali.

Dieta mentální se týká sledování vlastních myšlenek a emocí. Ujasnění si záměru, proč se na cestu vydávám a co hledám. V záměru a rozhodnutí je velká síla, ke které se můžete vracet v těžších chvílích, kdy třeba začnete pochybovat. Doporučujeme před cestou uzavřít (alespoň vnitřně, pro sebe) věci a projekty, které by vás mohli na cestě vyvádět z vašeho středu a klidu, chodit více do přírody, naplňovat svůj vnitřní svět hezkými aktivitami a neplýtvat energií v situacích, které vás přivádí do emocí stresu, vzteku a pod.

Bližší informace k dietám, co je potřeba před cestou zařídit (pojištění, doklady a pod.) a také doporučení co si zabalit s sebou, vám zašleme po registraci a hlavně vše probereme na osobním setkání před výpravou.

Setkání před cestou:

Před výpravou uspořádáme setkání pro vážné zájemce, kde si povíme bližší informace k tomu, co od cesty můžete očekávat, více o dietách, motivacích pro cestu a v neposlední řadě probereme i technické záležitosti.

Toto setkání bude sloužit primárně k tomu, abychom se poznali osobně a dovyjasnili si, jestli je tato cesta pro vás to pravé.

Setkání je pro vážné zájemce povinné a je zahrnuto v rámci servisu od nás :)

Datum konání: BUDE UPŘESNĚNO, Komenského 731, Turnov 511 01

V případě vašeho zájmu o cestu, se prosím registrujte na setkání pomocí formuláře níže.

Cestovní náklady a zajištění letenky:

Na tomto místě nastíníme finanční rozpočet na cestu a náklady s ní spojené. Celková odhadovaná cena cesty je, myslíme, velmi reálná. Může se však lišit v návaznosti na bohatost programu (především počet ceremonií), osobní stravovací preference a nákup suvenýrů :-). Předpokládané celkové výdaje za cestu se pohybují cca 80 000 Kč. S sebou si přibalte nějaké to kapesné (nákupy dárků) a doporučujeme mít v každém případě na účtu i rezervu pro nečekané náklady.

1) Zpáteční letenka Praha – Quito

Může se povést i levněji, ale počítejte s částkou: 25 000 – 30 000 Kč (daná cena)

 

2) Doprava po Ekvádoru

Zapůjčení dvou automobilů na celou dobu výpravy + pojištění: 10 000 Kč (daná cena)

Cena pohonných hmot za výpravu: cca. 1 000 Kč (flexibilní položka)

 

3) Ubytování

Skromné, ale čisté ubytování v pěkném prostředí (200-250 Kč den): 4 000 – 6 000 Kč (flexi)

 

4) Strava

Dietní jednoduché čisté jídlo (200 – 250 Kč den): 4 000 – 5 000 Kč (flexi)

 

5) Ceremonie a očisty

Tato položka je velmi variabilní, cena se liší dle typu rituálu a také záleží, kolik ceremonií si budete chtít dopřát. Záleží jen na vás, jestli budete chtít aktivně absolvovat všechny obřady. Orientační cena za ceremonii je 1 000 – 2 000 Kč. Odhadovaný počet ceremonií je kolem 10. Tedy počítejte raději: 15 000 – 20 000 Kč. (flexi)

 

6) Průvodcovství a organizace

Zahrnuje v sobě služby dvou průvodců, úvodní schůzku, zakoupení letenek, organizaci přesunů v rámci cesty po Ekvádoru, zajištění ceremonií, ubytování a výletů. V neposlední řadě také společnou práci, sdílení, podporu a konzultace během cesty.

Hodnota našich služeb je: 20 000 Kč (daná cena)

 

V případě, že se rozhodnete s námi na cestu vyrazit (závazná přihláška až po osobní schůzce), požádáme vás o zaslání částky, která je v rozpisu uvedena jako daná, tedy: záloha na letenku (25 000 Kč), záloha na zapůjčení automobilu (10 000 Kč) a částka za průvodcovství (20 000 Kč), tedy dohromady 55 000 Kč. Platební údaje zašleme spolu s potvrzením vaší registrace.

Letenku budeme pořizovat pro celou skupinu najednou. Pokud by cena letenky přesáhla hodnotu zaslané zálohy, požádáme vás po zakoupení letenek o dorovnání ceny. Zbylé položky se budou rozpočítávat ve skupině (pohonné hmoty) a hradit individuálně (strava, ubytování, ceremonie) v průběhu cesty.

Technické záležitosti nutné zařídit a zvážit před cestou:

  1. Zkontrolujte si, že doba platnosti vašeho pasu přesahuje plánovanou dobu našeho pobytu minimálně o 6 měsíců. Pokud váš pas toto nesplňuje, je potřeba zhotovit před cestou pas nový.

  2. Zařídit si cestovní pojištění na celou dobu pobytu.

  3. Vyměnit si hotovost na USD (doporučujeme také „menší“ bankovky 20 USD a méně – ve vesnicích a menších městech vám stodolarovku nikdo nevezme). Platba kartou v Ekvádoru je možná jen někde a to pouze s určitým typem karty.

  4. Výprva je vhodná pouze pro ty, kdo jsou v dobrém zdravotním stavu, jak fyzickém, tak mentálním. Z fyzického hlediska je dobré počítat s výlety v džungli a horách, někdy i s batohem. Z mentálního hlediska není výprava vhodná pro osoby, které mají potíže psychického charakteru. Berete-li pravidelně jakékoliv léky a řešíte-li dlouhodobé zdravotní / psychické problémy, informujte nás prosím předem. Za váš zdravotní stav neneseme odpovědnost.

Návrat do běžné reality:

Po návratu je dobré ponechat si ještě nějaký prostor pro aklimatizaci na domácí prostředí a „dobíhání“ prožitků. Není ideální skočit zpět rovnýma nohama do klasického režimu a pracovního vytížení. Dovolte si to a nechte si opravu ještě čas pro sebe, jděte do přírody, buďte sami se sebou, integrujte. Z vlastní zkušenosti můžeme říci, že proces znovu nalezení sebe sama v kontextu své každodenní rutiny bude ovlivňován nově nabytými zkušenostmi a vhledy. Tudíž je třeba počítat s časovým horizontem několika týdnů integrace a změn. A možná zjistíte, že je vše trošku jiné, než když jste odlétali. I v tomto období se na nás můžete obrátit.

Online přihláška na setkání před cestou (upřesníme)

Děkujeme za zaslání přihlášky a brzy vás budeme kontaktovat ohledně podrobností :)

Přihláška

Přihlášení na setkání:

- V případě, že vás volá s námi vyrazit, využijte přihlašovací formulář na setkání před cestou, které je povinné pro vážné zájemce.

- Pokud máte jakékoliv dotazy, nebojte se nám ozvat a vše spolu probereme po emailu, nebo lépe telefonicky.

- Závazné přihlášky na cestu otevřeme až po setkání.

- Veškeré platby (zálohy na letenky, půjčení auta), budeme provádět až po zaslání závazné přihlášky na cestu.

Ze srdce se těšíme na vás, na společnou niternou práci a sdílení přírodní moudrosti.

Věříme, že bude se shora dáno a čeká nás krásná hluboká cesta.

                                                           Barča a Murti

bottom of page